Motosiklet Tamir Ve Bakımı Nasıl Yapılmalı

Motosiklet Tamir Ve Bakımı Nasıl Yapılmalı

İçerik giriniz..

Birçok insan için vazgeçilmez bir tutku olan motosikletler rutin bakımlara ihtiyaç duyan, bakım ve tamirleri yapıldığı sürece keyifli bir sürüş deneyimi sunan araçlardır. 


Keyifli bir sürüş deneyimi için rutin motosiklet tamir ve bakımı adımlarını gözden geçirelim. 


Rutin bir bakımda izlenmesi gereken en temel adımlar yağ, yağ filtresi değişimi ve zincir bakımıdır. Yağ değişimi ile başlayalım!


Yağ değişimi işlemi için öncelikle motorun soğumasını sağlamak önemli, motor sıcakken başlamanızı kesinlikle önermiyoruz. Lokma yardımı ile motorumuzda bulunan mevcut yağı bir kabın içerisinde boşaltıyoruz. Tüm bu işlemleri yaparken kesinlikle eldiven kullanın ve motordaki yağın tamamen boşaldığından emin olun. Dikkat etmemiz gereken bir diğer husus ise yağları doğaya bırakmıyor, istifleyip atık yağ toplayan merkezlere teslim ediyoruz. 


Motorumuzdaki yağın tamamen boşaldığından emin olduğumuzda yağ filtresini değiştiriyoruz. Önerimiz 2 yağ değişiminde bir yağ filtrenizi değiştirmeniz. Her yağ değişiminde de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz fakat biz bunu önermiyoruz. Filtre değişiminin ardından artık yağımızı doldurabiliriz. 


Şimdi zincirlerimize geçebiliriz. Zincir temizleme spreyi ya da gaz yapı ile zincirlerimizi beş ve fırça kullanarak temizliyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken yer baklaların arası çünkü bu aralıklara çok fazla toz, taş, kir sıkışıyor. 


Dikkatli, kazasız ve keyifli bir sürüş dileriz.

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Tıkla Ara!
Whatsapp!