Utv tamir ve bakımı

UTV TAMİR VE BAKIMI

Açılımı Utility Vehicle olan, araziye uygun, ATV’nin geliştirilmiş hali UTVlerin tamir ve bakımları ATVlere benzese de belli başlı farklılıklar elbette vardır. 


Öncelikle herhangi bir bakım ya da tamir durumunda alanında profesyonel ve sertifikalı teknik ve bakım servislerinden destek almanızda fayda olduğunu hatırlatmak isteriz. Fakat bu araç arazi aracı olduğu için uzman bir servisten uzak olduğunuzu farz ediyor kendi imkanlarınızla neler yapabilirsiniz onlar için birkaç not paylaşıyoruz. 


Öncelikle en önemli bakımlardan biri yağ değişimi. Yağ değişiminin dikkat edilmesi gereken ilk adımı yağ seçimi. Kendini kanıtlamış, güvenilir, uzmanlar tarafından tavsiye edilen bir yağ markasının yaz aylarında 15-40 ya da 20-50 kış aylarında ise 10-40 yağlarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. 


Yağ seçimimizi yaptıysak artık ysğ değişim işlemine başlayabiliriz. Motordaki mevcut yağı boşaltarak ilk adımı atıyoruz. Yağın tamamen boşaldığından emin olun, eğer düzenli bakımlar yapıyorsak tahmini 10 dakika sürecektir. Boşalttığımız yağın doğaya karışmasına müsaade etmeden bir yerde toplayıp yağ toplama merkezlerine teslim etmek üzere ayırmayı da ihmal etmeyelim. 


Ve artık yeni yağımızı ekleyebiliriz. 200 CC altındaki motorların birçoğu, marka ve modele göre gösterse de 1 litre kadar yağ almaktadır. Yağ ekleme işlemini tamamladıktan sonra motorunuzu gaz vermeden 2 dakika dahi olsa çalıştırın. Artık UTV’nizi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.


Tüm bu işlemler sırasında eldiven kullanmayı kesinlikle ihmal etmeyin. 

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Tıkla Ara!
Whatsapp!