Atv tamir ve bakımı

ATV TAMİR VE BAKIMI

Arazide keyifle kullanabileceğiniz, büyük açık hava festival ve organizasyonların alan koordinasyonunda kullanılan ATVler hem eğlenceli hem de yeni aktivite deneyimleri için oldukça uygun. 


Sürekli arazide olan ve neredeyse hor kullanılan bu araçların kendilerine özel ATV tamir ve bakım süreçleri var. Bu süreçleri aksatmaz ve rutin olarak, olması gerektiği şekilde uygularsak her zaman araçlarımızı uzun yıllar, keyifle ve güvenle kullanabiliriz. 


Her araçta olduğu gibi ATVlerde de yağ bakımı oldukça önemli. Yağ bakımı ve değişimi ile ilgili önemli ip uçlarını sizler için derledik. Tüm bu işlemler sırasında eldiven kullanmanızı ve motordan çıkacak yağ dahil hiçbir çöp ya da atık maddeyi doğaya bırakmamanızı rica ederiz.


Öncelikle ATV’mizi rölantide birkaç dakika çalıştırıyoruz bu sayede motor ısınacak ve yağ daha akışkan bir hal alarak hazneden daha kolay boşalacaktır. Yağ boşaltma işlemine motoru stop ettirdikten ve 5-10 dakika dinlendirdikten sonra başlayın. Yağı boşaltırken doğaya zarar vermemesi adına bir kabın içerisinde yağı toplayıp yağ toplama merkezlerine vereceğiz. Güvenlik ile ilgili bir önemli detay da her adımda muhakkak eldiven kullanmanız gerektiği.


Yağ tamamen boşaldıktan sonra yağ çubuğunun olduğu yerden huni yardımı ile tahminen 1 litre yağı motorumuza ekleyebiliriz. Ölçüm yaparak fazla ya da eksik yağ doldurmamış olduğunuzu kontrol etmeliyiz. Doluluktan tamamen emin olduktan sonra işlemi sonuçlandırabiliriz. 

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Tıkla Ara!
Whatsapp!